Web Analytics
Jak nie dać się oscamować/okraść w grze:

Jak nie dać się oscamować/okraść w grze:

Started by [ES] Lotta, August 25, 2008, 09:16:43 PM

Previous topic - Next topic

[ES] Lotta

Czekam na propozycje co tu dodać (czego nie robić, co 5 razy sprawdzać, itd). Podepnę, jeśli coś ciekawego się pojawi.

Quote from: Vielokont on August 25, 2008, 09:36:57 PM
Może z rzeczy podstawowych:

  • Login nie powinien być taki sam jak nazwa postaci,
  • unikać haseł w stylu "zxcvbn" "qwerty" "poiuy" itd.
  • przypomnieć sobie stare przysłowie "dobry zwyczaj, nie pożyczaj" ;)
  • nie dawać passów do postaci (tej głÃ³wnej ofc) nikomu, nawet rodzinie - znajomego okradł rodzony kuzyn  :o

Quote from: IamNotBR on August 25, 2008, 10:24:27 PM
Chodź wiem, że nikt prawie tego nie przeczyta, bo większość zobaczy ten topic po "fakcie". Ale dołożę grosik od siebie.

Poczta:

  • Unikać tradowania kont (kupowania/wymiany). Większość już kont pocztowych ma opcję przekierowania maili oraz możliwości wysyłania SMSem na ukryty numer telefonu haseł oraz każdego ruchu na poczcie.
  • Wykorzystać wszelkie zabezpieczenia jakie daje Ci poczta.

Konto i hasło w grze:

  • Nigdy no tworzyć konta w grze o takiej samej nazwie, co konto pocztowe.
  • Nigdy nie nazywać postaci z gry tak samo jak nazwę konta i hasła (a są tacy;o) - dotyczy także title postaci.
  • Hasła powinny być trudne do odgadnięcia, by nie dało się wywnioskować go na jakiejś podstawie (odgadnąć).
  • Hasło powinno zawierać nie tylko litery alfabetu, ale również liczby czy różne znaki ASCII, np.: "2_!##& 4 u".

Ogólnie:

  • Nie udostępniać passów do konta osobom nawet uważanych za zaufanych.
  • Jeżeli z kimś dzielisz się kontem (2 lub więcej osób gra na 1 koncie) to po zmianie hasła informuj poszczególne osoby o zmianie hasła SMSem.
  • Nie wchodzić na nieznane i podejrzane strony internetowe.
  • Jedyna strona, która umożliwia Ci zmianę hasła w grze to http://dragon-network.net/ każda inna jest fałszywa.
  • Nigdy nie było i nigdy nie będzie potrzeby wpisywania passów do konta by zalogować się na jakąkolwiek stronę czy forum podające się za oficjalną stronę/forum DN.
  • Nigdy nie było i nigdy nie będzie eventów, w których można dostać darmowe przedmioty logując się passami z gry na jakąś stronę
  • Nawet donatowanie nie wymaga podawania passów do Twojego konta
  • Prawdziwy GM nigdy nie poprosi Cię o passy do Twojego konta, ponieważ może zrobić na Twoim koncie wszystko bez potrzeby logowania się na nie.
  • Nie ściągać i nie instalować nieznanych Ci programów - szczególnie, gdy link do programu da Ci ktoś grający także w L2.
  • Mieć zainstalowany jakikolwiek antywirus - nawet te z dolnej półki wykrywają bezproblemowo znane keyloggery i sniffery.

PS. Co do hasła "2_!##& 4 u" może się wydawać trudne do zapamiętania, ale wystarczy mieć pomysł na dobre hasło. Te hasło wymyśliłem/utworzyłem z "too leet for you". Po kilku zmianach: "2 1337 4 u" i po kolejnych: "2_1337 4 u" i po kolejnych: "2_!##& 4 u". Skąd "!##&"? Na polskiej klawiaturze (polska programisty) część znaków ASCII jest ukryta pod znakami Shift+X (X - jakiś znak, też tylda "~" + znak). "!##&" zostało utworzone z Shift + kolejno: "1", "3", "3", "7".

Btw. gram w różne gry od dawna i nie używam antywirusa. Postępując tak jak napisałem w tym poście nigdy nie zostałem okradziony w żadnej grze.

GL&HF ;asd

Quote from: spelcioPL on August 25, 2008, 09:19:45 PM
jesli tradujemy z kims z forum to   dowiedziec sie  z  kim juz robil trade i czy  byly udane   

Quote from: xin on August 25, 2008, 10:05:59 PM
W grze:
- uwazac na ludzi o nicku w stylu "ofpwejg9034utn43q"
- PRZED ZAAKCEPTOWANIEM TRADE sprawdzic 10 RAZY czy faktycznie dalismy to co mielismy dac i czy gosc tez dal co mial dac (najerzdzajac na itemek myszka -> bronze helmet (no grade) wyglada tak samo jak dc helmet -> na przyklad)
- NIGDY NIE WYWALAC ITEMKOW NA ZIEMIE
- NIGDY NIKOMU NIE PODAWAC ACC/PASS
- jezeli podchodzi do ciebie typ co mowi ze zna jakieos buga, hacka, jest gm-em na cokolwiek np kopiowanie itemkow:
        a) NIE ROBIC TEGO CO MOWI i dodatkowo wyklac typa od najgorszych
        b) jak sie komus nudzi, ciagnac rozmowe z noobem przez kilkanascie minut, tak zeby go jak najbardziej wqrzyc ]:->

W realu:
- nie wlazic na linki podane przez nieznajomych, chyba ze znacie witryne (np jakies fotki czy cos)
- wywalac maile od nieznajomych, chyba ze sie spodziewacie jakiegos, zwiazanego z wiadomym wam tematem
- NIE SCIAGAC zadnych hackow, botow, itp (w sumie nic nie sciagac) podanych przez nie znana wam osobe (albo osobe ze zla opinia), wyszukanych w necie przez was tez nie... jak juz to tylko od zaufanych ludzi
- nie tworzyc konta/passa ktore jest latwe do odgadniecia, szczegolnie jezeli danego "nicku" uzywacie gdzies indziej:) (najlepiej robic cos w stylu "r9ef8f8s79"

i to chyba tyle:P

Quote from: Jubilat on August 25, 2008, 09:49:24 PM
tak jak juz wspomniane:
-wylaczyc przypominanie SMS
-wylaczyc przekierowanie poczty na inny mail
-wylaczyc wysylanie kopii na inny mail
-nie wkladac itemow na konto bez zmiany powyzszego (lol)
-najlepiej tradowac sposobem - biore/daje konto, sprawdzam, dostaje polowe coinow, dostaje maila sprawdzam, zmieniam all, daje/biore reszte coinow - zapobieze to chociaz czesciowo mozliwym stratom

O2.pl
Quote from: Wokuo on August 28, 2008, 03:24:56 PM
JESLI OTRZYMALISCIE KONTO E-MAIL NA o2.pl ZASTOSUJCIE SIE TO TYCH SCREENOW

PO ZALOGOWANIU KLIKAMY W PRAWYM GORNYM ROKU NA OPCJE, TAK JAK NA SCREENIE


NASTEPNIE POJAWIA SIE NAM USTAWIENIA OGOLNE I NALEZY ZMIENIC WSZYSTKO OC JEST ZAZNACZONE NA CZERWONO (patrz screen)


JESLI WYKONACIE WSZYSTKO JAK NALEZY TO SZANSE NA OJEBANIE WAS ZNIKNA DO ZERA A SWEET STRACI ROBOTE

GOOD LUCK AND HAVE FUN


GMAIL

Quote from: Jubilat on August 25, 2008, 09:57:53 PM
(http://www.fotosik.pl)
najbardziej newralgiczne punkty podatne na atak w gmailu

Quote from: MingSan on August 26, 2008, 02:26:33 PM
Dodałbym jeszcze:

Pamiętaj nigdy nie ufaj GM'om, nie podpadaj im, bo wydymają Ciebie i Twoje konto w grze oraz na forum  ;D
**Lotta/Shade - EvilSpirits (AlphaAlly)**


PowerIsBack

#1
Quote from: [ES] Lotta on August 25, 2008, 09:16:43 PM
Czekam na propozycje co tu dodać (czego nie robić, co 5 razy sprawdzać, itd). Podepnę, jeśli coś ciekawego się pojawi.
Na poczcie.
-Numer komorkowy
-Przekierowanie na inny e-mail


Numer to chyba jest o2 tylko ze na sms mozna zmienic...
CS1------->pw/sws+n
Slade----->Glad/pp ;] R.I.P Not me...
Dawson---->Pr/Bd R.I.P Not me...
wazZzup----->Nekro/PP R.I.P Not me...
Bo Bóg dał nam Hip Hop żeby nas zjednoczyć

spelcioPL

Quote from: [ES] Lotta on August 25, 2008, 09:16:43 PM
Czekam na propozycje co tu dodać (czego nie robić, co 5 razy sprawdzać, itd). Podepnę, jeśli coś ciekawego się pojawi.

jesli tradujemy z kims z forum to   dowiedziec sie  z  kim juz robil trade i czy  byly udane  
niestety mi z veoq 2 raz sie nie udalo ale za 1 raz byl spoko ; p lecz juz za 2  mnie jebnal xd
a no i nie zgadzac sie na warunki slovakow !!

kslek

Quote from: [ES] Lotta on August 25, 2008, 09:16:43 PM
Czekam na propozycje co tu dodać (czego nie robić, co 5 razy sprawdzać, itd). Podepnę, jeśli coś ciekawego się pojawi.
hmm mysle czy odbierac koledze chleb czy nie ale...
-hasla powinny miec minimum po 10 znakow i nie tylko literek i cyferek ale takze jakis znaczek specjalny np %
- jesli kupujesz od kogos konto to najlepiej przed wlozeniem na nie itemkow zmien maila lub w ostatecznosci zmien hasla do konta mailowego i do konta gry... pamietaj aby wylaczyc wszelkie przekierowania na komorki etc... :P zmienic pytania, zmienic numer telefonu...
- miec do wsyztskiego inne hasla...
-nie dawac nikomu itemow, nie porzyczac osobą ktorym nie mozesz wpierdolic =P
-nie chce mi sie myslec juz hf

[ES] Lotta

Quote from: PowerIsBack on August 25, 2008, 09:18:45 PM
Na potczie
-Numer komorkowy
-Przekierowanie na inny e-mail

To na "potczie" zawiesiło mój spell-check... ::) Proponuje poprawienie na "zwiotczej"...

Może trochę więcej szczegółÃ³w? Np. gdzie co pozmieniać, na jakiej poczcie są przypisywane telefony, itd?
**Lotta/Shade - EvilSpirits (AlphaAlly)**


spelcioPL

Quote from: [ES] Lotta on August 25, 2008, 09:21:50 PM
To na "potczie" zawiesiło mój spell-check... ::) Proponuje poprawienie na "zwiotczej"...

Może trochę więcej szczegółÃ³w? Np. gdzie co pozmieniać, na jakiej poczcie są przypisywane telefony, itd?
na o2  jest telefon xd  na gmailu jest 2 mail 
EDIT
Loteczko popraw blad w temacie bo napisalas okaść ; p zamiast okraść

Vielokont

Może z rzeczy podstawowych:


  • Login nie powinien być taki sam jak nazwa postaci,
  • unikać haseł w stylu "zxcvbn" "qwerty" "poiuy" itd.
  • przypomnieć sobie stare przysłowie "dobry zwyczaj, nie pożyczaj" ;)
  • nie dawać passów do postaci (tej głÃ³wnej ofc) nikomu, nawet rodzinie - znajomego okradł rodzony kuzyn  :o

[url=http://www.koniecpzpn.pl/][/url]
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

[ES] Lotta

Quote from: Daeron on August 25, 2008, 09:37:28 PM
A nie lepiej byloby zrobic liste zlodzieji/scammerow ?

W większości przypadków trudno coś udowodnić, ale najbardziej znane nicki można dodać.
**Lotta/Shade - EvilSpirits (AlphaAlly)**


spelcioPL

Quote from: [ES] Lotta on August 25, 2008, 09:48:06 PM
W większości przypadków trudno coś udowodnić, ale najbardziej znane nicki można dodać.
popraw blad w temaciwe  okRaść

spelcioPL

Quote from: Jubilat on August 25, 2008, 09:49:24 PM
co by to zmienilo ?


tak jak juz wspomniane:
-wylaczyc przypominanie SMS
-wylaczyc przekierowanie poczty na inny mail
-wylaczyc wysylanie kopii na inny mail
-nie wkladac itemow na konto bez zmiany powyzszego (lol)
-najlepiej tradowac sposobem - biore/daje konto, sprawdzam, dostaje polowe coinow, dostaje maila sprawdzam, zmieniam all, daje/biore reszte coinow - zapobieze to chociaz czesciowo mozliwym stratom
jednego kolesia to tak ustawilem ze  wpierw bez pasow dal mi 3 dc potem dalem mu passy i potem dam mi reszte coinow xD jak bym chcial to bym mu nie dal maila i  bym mial ponad 20 dc  za frico ale ja nie suka i mu dalem maila
i tak btw to scamer - VeOq

Morrigu

ja się w sumie nie znam, ale jak już opisujecie rożne sposoby to mogli byście tez napisać jak zmienić np meila przez Gm-ów i do jakich się zgłaszać (ew. jeśli sie da je zmienić inaczej to jak?:P) czy da sie tez zmienić pytania do konta..? itd  Na pewno się przyda :P (mi również ;-) )
"No army may enter that land that is protected by Polish Hand..!"
[URL=www.fotosik.pl]

kslek

Quote from: Jubilat on August 25, 2008, 09:57:53 PM
(http://www.fotosik.pl)


najbardziej newralgiczne punkty podatne na atak w gmailu
zabierasz sweetowi chleb: P
co do skamerow to moze ja zaczne :D
sweet, veoq