Web Analytics
Jak nie dać się oscamować/okraść w grze: - Page 2

Jak nie dać się oscamować/okraść w grze:

Started by [ES] Lotta, August 25, 2008, 09:16:43 PM

Previous topic - Next topic

Vielokont

Quote from: kslek on August 25, 2008, 10:00:00 PM
zabierasz sweetowi chleb: P
co do skamerow to moze ja zaczne :D
sweet, veoq
oktoran
[url=http://www.koniecpzpn.pl/][/url]
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

xin

W grze:
- uwazac na ludzi o nicku w stylu "ofpwejg9034utn43q"
- PRZED ZAAKCEPTOWANIEM TRADE sprawdzic 10 RAZY czy faktycznie dalismy to co mielismy dac i czy gosc tez dal co mial dac (najerzdzajac na itemek myszka -> bronze helmet (no grade) wyglada tak samo jak dc helmet -> na przyklad)
- NIGDY NIE WYWALAC ITEMKOW NA ZIEMIE
- NIGDY NIKOMU NIE PODAWAC ACC/PASS
- jezeli podchodzi do ciebie typ co mowi ze zna jakieos buga, hacka, jest gm-em na cokolwiek np kopiowanie itemkow:
        a) NIE ROBIC TEGO CO MOWI i dodatkowo wyklac typa od najgorszych
        b) jak sie komus nudzi, ciagnac rozmowe z noobem przez kilkanascie minut, tak zeby go jak najbardziej wqrzyc ]:->

W realu:
- nie wlazic na linki podane przez nieznajomych, chyba ze znacie witryne (np jakies fotki czy cos)
- wywalac maile od nieznajomych, chyba ze sie spodziewacie jakiegos, zwiazanego z wiadomym wam tematem
- NIE SCIAGAC zadnych hackow, botow, itp (w sumie nic nie sciagac) podanych przez nie znana wam osobe (albo osobe ze zla opinia), wyszukanych w necie przez was tez nie... jak juz to tylko od zaufanych ludzi
- nie tworzyc konta/passa ktore jest latwe do odgadniecia, szczegolnie jezeli danego "nicku" uzywacie gdzies indziej:) (najlepiej robic cos w stylu "r9ef8f8s79"

i to chyba tyle:P

Chamstwu w życiu należy siÄ™ przeciwstawiać siÅ,om i godnoÅ›ciom osobistom
dla niedouczonych wyjasnienie:
http://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY&feature=related

IamNotBR

Chodź wiem, że nikt prawie tego nie przeczyta, bo większość zobaczy ten topic po "fakcie". Ale dołożę grosik od siebie.

Poczta:

  • Unikać tradowania kont (kupowania/wymiany). Większość już kont pocztowych ma opcję przekierowania maili oraz możliwości wysyłania SMSem na ukryty numer telefonu haseł oraz każdego ruchu na poczcie.
  • Wykorzystać wszelkie zabezpieczenia jakie daje Ci poczta.

Konto i hasło w grze:

  • Nigdy no tworzyć konta w grze o takiej samej nazwie, co konto pocztowe.
  • Nigdy nie nazywać postaci z gry tak samo jak nazwę konta i hasła (a są tacy;o) - dotyczy także title postaci.
  • Hasła powinny być trudne do odgadnięcia, by nie dało się wywnioskować go na jakiejś podstawie (odgadnąć).
  • Hasło powinno zawierać nie tylko litery alfabetu, ale również liczby czy różne znaki ASCII, np.: "2_!##& 4 u".

Ogólnie:

  • Nie udostępniać passów do konta osobom nawet uważanych za zaufanych.
  • Jeżeli z kimś dzielisz się kontem (2 lub więcej osób gra na 1 koncie) to po zmianie hasła informuj poszczególne osoby o zmianie hasła SMSem.
  • Nie wchodzić na nieznane i podejrzane strony internetowe.
  • Jedyna strona, która umożliwia Ci zmianę hasła w grze to http://dragon-network.net/ każda inna jest fałszywa.
  • Nigdy nie było i nigdy nie będzie potrzeby wpisywania passów do konta by zalogować się na jakąkolwiek stronę czy forum podające się za oficjalną stronę/forum DN.
  • Nigdy nie było i nigdy nie będzie eventów, w których można dostać darmowe przedmioty logując się passami z gry na jakąś stronę
  • Nawet donatowanie nie wymaga podawania passów do Twojego konta
  • Prawdziwy GM nigdy nie poprosi Cię o passy do Twojego konta, ponieważ może zrobić na Twoim koncie wszystko bez potrzeby logowania się na nie.
  • Nie ściągać i nie instalować nieznanych Ci programów - szczególnie, gdy link do programu da Ci ktoś grający także w L2.
  • Mieć zainstalowany jakikolwiek antywirus - nawet te z dolnej półki wykrywają bezproblemowo znane keyloggery i sniffery.

PS. Co do hasła "2_!##& 4 u" może się wydawać trudne do zapamiętania, ale wystarczy mieć pomysł na dobre hasło. Te hasło wymyśliłem/utworzyłem z "too leet for you". Po kilku zmianach: "2 1337 4 u" i po kolejnych: "2_1337 4 u" i po kolejnych: "2_!##& 4 u". Skąd "!##&"? Na polskiej klawiaturze (polska programisty) część znaków ASCII jest ukryta pod znakami Shift+X (X - jakiś znak, też tylda "~" + znak). "!##&" zostało utworzone z Shift + kolejno: "1", "3", "3", "7".

Btw. gram w różne gry od dawna i nie używam antywirusa. Postępując tak jak napisałem w tym poście nigdy nie zostałem okradziony w żadnej grze.

GL&HF ;asd
Signature:
Signatures are displayed at the bottom of each post or personal message. BBC code and smileys may be used in your signature.

[url=http://pl.20dollars2surf.com/?ref=336889][/url]


sirSethan

#16
Quote from: kslek on August 25, 2008, 10:00:00 PM
co do skamerow to moze ja zaczne :D
sweet, veoq

ImmortalLord

Quote from: MingSan on August 26, 2008, 02:26:33 PM
Dodałbym jeszcze:

Pamiętaj nigdy nie ufaj GM'om, nie podpadaj im, bo wydymają Ciebie i Twoje konto w grze oraz na forum  ;D

Moze nie wszystkim ale 100% agree
Always in Dragon-Network since c3

Quote from: Enerilla on June 28, 2011, 02:06:51 PM
Olej, i really thought we can have a conversation without calling each other tard in the same clan. :S

L1nox

Aby uniknąć scamów trzeba tradować ze mną. Proste.  :-*




















































































Starać się jako pierwszy zdobyć mail i zmienić all a potem na spokojnie dać komuś swój.  ::)

MingSan

Dodałbym jeszcze:

Pamiętaj nigdy nie ufaj GM'om, nie podpadaj im, bo wydymają Ciebie i Twoje konto w grze oraz na forum  ;D
There are those who are brave...
...and there are those whom the brave will follow.

http://mingisan.mybrute.com

Dragon
MingSan aka Pijaqu aka BrOsIs
DOG/FinalFate/Syndicate/Severance/Shakuras
Tarantula
MingSan

Wokuo

JESLI OTRZYMALISCIE KONTO E-MAIL NA o2.pl ZASTOSUJCIE SIE TO TYCH SCREENOW

PO ZALOGOWANIU KLIKAMY W PRAWYM GORNYM ROKU NA OPCJE, TAK JAK NA SCREENIE


NASTEPNIE POJAWIA SIE NAM USTAWIENIA OGOLNE I NALEZY ZMIENIC WSZYSTKO OC JEST ZAZNACZONE NA CZERWONO (patrz screen)


JESLI WYKONACIE WSZYSTKO JAK NALEZY TO SZANSE NA OJEBANIE WAS ZNIKNA DO ZERA A SWEET STRACI ROBOTE

GOOD LUCK AND HAVE FUN

ziomal12

A mial ktos stycznosc z zabezpieczeniami na e-mailu na stronie yahoo wiecie czy tam jest mozliwosc zmiany hasla poprzez uzycie telefonu czy cos

MingSan

Info:

Nie mogę zmienić maila na konto w grze ani nie mogę przypomnieć pytań do konta w grze.
Nie będę odpowiadał na takie pmy na forum.


Poza tym polecam przeczytanie tego:

First, a small hint: Don’t trust who say its GM/admin. WE  DON’T NEED YOUR ACCOUNT NAME AND/OR PASSWORD! NEVER PROVIDE THEM!


pzdr.
Ming
There are those who are brave...
...and there are those whom the brave will follow.

http://mingisan.mybrute.com

Dragon
MingSan aka Pijaqu aka BrOsIs
DOG/FinalFate/Syndicate/Severance/Shakuras
Tarantula
MingSan

MingSan

#22
http://forum.dragon-community.net/index.php/topic,148171.0.html

Warning!

W internecie pojawiają się fałszywe e-maile z prośbą o weryfikację danych po wejściu na stronę z podanego linku. Nadawca e-maila twierdzi, że wysłana wiadomość związana jest z procesem aktywacji nowych zabezpieczeń.

Przypominamy, że DN Community nie jest autorem tych wiadomości, są one wysyłane przez osoby podszywające się pod DN Staff.

Ostrzegamy, że są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych związanych z kontem na serwerach DN, ale także zainstalowanie na jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać swoich loginów oraz haseł do konta czy pytań zabezpieczających.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych. Podkreślamy, że GM/Owner nigdy nie prosi o przekazywanie jakichkolwiek danych drogą mailową.

DN Staff.

Ps. wkrótce powinno pojawić się w wersji angielskiej na Generalu Dragona.

Pss. Polecam włączenie opcji Hide przy e-mail na forum i rejestrowanie się na forach z podaniem e-mail, który nie jest związany w jakikolwiek sposób z grą (nie były na nim zakładane konta z l2 czy innej gry).
There are those who are brave...
...and there are those whom the brave will follow.

http://mingisan.mybrute.com

Dragon
MingSan aka Pijaqu aka BrOsIs
DOG/FinalFate/Syndicate/Severance/Shakuras
Tarantula
MingSan