Web Analytics
Brak odpowiedzi

News:


     

Main Menu

Brak odpowiedzi

Started by bartaz_, December 29, 2013, 10:29:15 AM

Previous topic - Next topic

bartaz_

Witam, mam dość denerwujÄ...cy problem. WystÄ™puje on gÅ,ównie podczas teleportów oraz chodzenia po mieÅ›cie, obracania kamery oraz gry w oknie. L2 nagle siÄ™ zawiesza, caÅ,e okno robi siÄ™ czarne i na górze okienka pojawia siÄ™ napis brak odpowiedzi... Czasami taka zwiecha trwa parÄ™ sekund, czasami trochÄ™ dÅ,użej, ale czÄ™sto zawiesza siÄ™ na staÅ,e i muszÄ™ zakoÅ,,czyć proces.
Niby nie byÅ,oby to denerwujÄ...ce tak bardzo gdyby zdarzaÅ,o siÄ™ raz na jakiÅ› czas, lecz sÄ... przypadki kiedy muszÄ™ wykonać np. 3 teleporty i w czasie tych czynnoÅ›ci gra zawiesi siÄ™ 2 razy.

Może ktoÅ› siÄ™ już kiedyÅ› z tym spotkaÅ, i wie jak to rozwiÄ...zać?
PróbowaÅ,em usunÄ...ć folder system i pobrać go na nowo jednak nic to nie daÅ,o.
Klienta gry i patch pobieraÅ,em ze strony dragona.
Sprzęt: Win7 x64, GeForce GTX 560, 8GB Ram, i3 2x3,3GHz

ProszÄ™ o pomoc :)

Artur

Spróbuj zrobić Full Check
Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej

JeÅ›li to nie pomoze to po wystapieniu takiego bÅ,Ä™du wejdz w panel sterowania > narzenia administracyjne > podglad zdarzen, tam podsumowanie zdarzen administracyjnych ( albo cos w tym stylu ) i zobacz w "bÅ,Ä™dy" czy bÄ™dzie jakaÅ› informacja, na temat tego bÅ,Ä™du


DarkLoverPL

sorki Arturze ale nc to nie da....
klient jakiego mamy na DN i jego pliki maja to do siebie,ze chodza jak zarznieta krowa i raczej nic sie z tym nie wykombinuje..
pisze o tym,gdyz sam mam identyczny problem,znajomi miewaja tak samo..
wszelakie walki z tym daja jedynie strate czasu i nic wiecej..
i stery zarowno do NV jak i Radeonow nic nie zmienia..
zwyczajnie musimy z tym zyc..
btw ogolnie mamy (nie)ciekawa sytuacje z srv DN:f/e giran gdzie many ppl nie moze grac bo ma lagi(mowie o zamku nie o miescie z off-shopami) natomiast czesc ludzi gra normalnie..inna rzecz to wymienione teleporty:ja i autor ma problemy,jak pisalem inni tez miewaja..natomiast jest czesc ludzi ktorzy tego nie zauwazaja..
zeby bylo "smieszniej" probowalem w domu grac na roznych kompach(mialem w domu kilka po likwidacji firmy :D ) i na roznych laczach internetowych,poczynajac od sztywnego laca az po mobilne lacza od playa/orange/plusa/t-mobile i bylo tak samo..
niestety czesto od adminow slyszymy ze mamy moze za slabe kompy..no to mnie rozwala..
autor napisal:"Sprzęt: Win7 x64, GeForce GTX 560, 8GB Ram, i3 2x3,3GHz" heh..wooden PC :)
ja np najczesciej gram na konfigu: P II x4 965 @ 4GHz/8Gb RAM 1600/Radeon HD 6850 @ 960MHz i tez pewnie wooden PC :D
bawi mnie to,ze ogolnie sa to konfiguracje pozwalajace grac w BF 3/4 / Crisis 2/3 i inne takie w detalach high w przyzwoitej rozdzielczosci...tak wiem..sa to nowe gry a L@ jest na starym i skopanym silniku..niestety jest to zadne wytlumaczenie,bo znamy wieeele starych gier na skopanych silnikach z zerowa wrecz optymalizacja a smigaja az milo ze stabilnym FPS czesto okolo 100..dlatego cieszy mnie otwarcie nowego srv na innym kliencie gry bo moze cos to zmieni..pamietam czasy C4/HB gdzie gralem na kompie z Athlonem 1800+/4Gb RAM i GF 7600GT i nie bylo kompletnie zadnych lagow itp..
no to sie wyprodukowalem i wyzalilem..
@topic again:nie walcz z tym bo to walka z wiatrakami i nic nie da sie z tym zrobic..nie daj sie podposzczac ze SDD potrzebujesz..ze DX w L2 jest w starszej wersji czy inne takie gusla,bo tak pisza ludzie ktorzy nie maja zielonego pojecia ani o sprzecie ani o silnikach ani o innych takich rzeczach..i nie pisze o tym zeby sie przechwalac swoja wiedza czy cos..absolutnie nie..to ze potrafie sobie przepisac sterownik np chipsetu do swoich potrzeb to nie znaczy ze jestem alfa i omega...jednak niestety cos tam wiem.. :D
pamietajmy takze,ze czesciowo jest to wina samego serwera i jego responsywnosci i mam tu na mysli sprzet a nie software...
Dylvish SPS/SPS  :D
I come in peace,u go in pieces..
How to improve L2 texture loading:
http://akwariumjacka.blogspot.com/p/lineage-2.html

Artur

Powodów moze być 100 i nie zawsze wina leży po stronie serwera lub klienta do gry. Trzeba pamiÄ™tać, że jest wiele osób które niemajÄ... tego typu problemów. Może to być kwestia nawet pirackiego windowsa, microsoft frameworka itd.
Może to być problem z pamiÄ™ciÄ... wirtualnÄ..., miejscem na dysku lub na przykÅ,ad instalowaniem innych serwerów na tym samym kliencie L2 ( wiele z patchów do innych serwerów podmienia również pliki w systextures lub textures i usuniÄ™cie jedynie folderu "system" niewiele daje ).
Dlatego proponuje najlepiej przedewszystkim zlokalizować kod bÅ,Ä™du w ustawieniach administracyjnych.
MiaÅ,em przez wiele lat taki sam problem "system windows napotkaÅ, problem". Reinstalka systemu operacyjnego , sterowników itd nie pomagaÅ,a. ZdarzaÅ,o siÄ™ to tylko podczas grania w różne gry. Co ciekawe gdy wymieniÅ,em zasilacz problem zniknÄ...Å, i nigdy już nie wróciÅ,...

bartaz_

No tak to wyglÄ...da na to że problem jest ciężki albo i niemożliwy do rozwiÄ...zania, trudno chyba trzeba bÄ™dzie siÄ™ z tym pogodzić.
SprawdziÅ,em dziennik zdarzeÅ,, i nic ciekawego tam nie znalazÅ,em, wiÄ™c to odpada. Spróbuje jeszcze raz pobrać katalog system i sterowniki do karty, może pomoże, może nie ;)
DziÄ™ki za szybkÄ... reakcje i pomoc!  8)

bartaz_

Ahh i bym zapomniaÅ,, wÅ,Ä...czenie opcji "lower detail" też nie pomaga ;)

Artur

windows oryginalny? piraty po aktualizacjach z windows update potrafiÄ... tworzyć różne bÅ,Ä™dy
w innych grach zaobserwowaÅ,eÅ› ten problem?
instalowaÅ,eÅ› inne patche do prywatnych serwerów na tym kliencie do gry?
sprawdzales temperatury procesora lub rdzenia karty graficznej podczas gry?
próbowaÅ,eÅ› robić jakiegoÅ› bechmarka kilkugodzinnego by wykluczyć kwestie problemu ze sprzÄ™tem?
Czy masz zainstalowany Microsoft Visual c++ oraz najnowszego frameworka?
Czy testowaÅ,eÅ› na czystym Å›wieżo zainstalowanym windowsie ?


DarkLoverPL

Quote from: ^Artur^ on December 29, 2013, 03:38:17 PM
windows oryginalny? piraty po aktualizacjach z windows update potrafiÄ... tworzyć różne bÅ,Ä™dy
w innych grach zaobserwowaÅ,eÅ› ten problem?
instalowaÅ,eÅ› inne patche do prywatnych serwerów na tym kliencie do gry?
sprawdzales temperatury procesora lub rdzenia karty graficznej podczas gry?
próbowaÅ,eÅ› robić jakiegoÅ› bechmarka kilkugodzinnego by wykluczyć kwestie problemu ze sprzÄ™tem?
Czy masz zainstalowany Microsoft Visual c++ oraz najnowszego frameworka?
Czy testowaÅ,eÅ› na czystym Å›wieżo zainstalowanym windowsie ?

odpowiem za niego :D :P :
na wieeelu kompach z w pelni legalnym i zaktualizowanym systemem ..czystym tylko z DN klientem jak i normalnie zapchanych softem...
nie ma znaczenia...!
Dylvish SPS/SPS  :D
I come in peace,u go in pieces..
How to improve L2 texture loading:
http://akwariumjacka.blogspot.com/p/lineage-2.html

Peorexo

Quote from: bartaz_ on December 29, 2013, 10:29:15 AM
Witam, mam dość denerwujÄ...cy problem. WystÄ™puje on gÅ,ównie podczas teleportów oraz chodzenia po mieÅ›cie, obracania kamery oraz gry w oknie. L2 nagle siÄ™ zawiesza, caÅ,e okno robi siÄ™ czarne i na górze okienka pojawia siÄ™ napis brak odpowiedzi... Czasami taka zwiecha trwa parÄ™ sekund, czasami trochÄ™ dÅ,użej, ale czÄ™sto zawiesza siÄ™ na staÅ,e i muszÄ™ zakoÅ,,czyć proces.
Niby nie byÅ,oby to denerwujÄ...ce tak bardzo gdyby zdarzaÅ,o siÄ™ raz na jakiÅ› czas, lecz sÄ... przypadki kiedy muszÄ™ wykonać np. 3 teleporty i w czasie tych czynnoÅ›ci gra zawiesi siÄ™ 2 razy.

Może ktoÅ› siÄ™ już kiedyÅ› z tym spotkaÅ, i wie jak to rozwiÄ...zać?
PróbowaÅ,em usunÄ...ć folder system i pobrać go na nowo jednak nic to nie daÅ,o.
Klienta gry i patch pobieraÅ,em ze strony dragona.
Sprzęt: Win7 x64, GeForce GTX 560, 8GB Ram, i3 2x3,3GHz

ProszÄ™ o pomoc :)
mialem dokladnie to samo jak kupilem kompa 2 lata temu i meczylem sie z tym i jakos fixnelem ale komlpetnie nie pamietam jak. Takie zwiechy mi wygladaja jakby dysk mial jakies errory w miejscu gdzie jest gra / ew. ram sie syfi ale ja sie nie znam i zycze ci poprostu powodzenia, moze da sie to jakos latwo naprawic ^^

KingFight

Polecam zmodyfikowane 2 pliki klienta (l2.ini oraz user.ini), które należy wkleić do folderu system z grÄ...
PowodujÄ... m.in.
-zwiększenie używania ilości Ram przez klienta (cache) z 32 do 256
-zwiększenie zasięgu widzenia z 1000 do 1100
-Normalny kontrast i nasycenie kolorów

http://speedy.sh/t2MeD/Desktop.rar

Jeżeli dalej nie będzie wielkiej różnicy, to mogę jeszcze zwiększyć cache do 512mb
Signa

bartaz_

Quote from: KingFight on December 29, 2013, 10:41:32 PM
Polecam zmodyfikowane 2 pliki klienta (l2.ini oraz user.ini), które należy wkleić do folderu system z grÄ...
PowodujÄ... m.in.
-zwiększenie używania ilości Ram przez klienta (cache) z 32 do 256
-zwiększenie zasięgu widzenia z 1000 do 1100
-Normalny kontrast i nasycenie kolorów

http://speedy.sh/t2MeD/Desktop.rar

Jeżeli dalej nie będzie wielkiej różnicy, to mogę jeszcze zwiększyć cache do 512mb

Chyba problem zostaÅ, rozwiÄ...zany! ZamieniÅ,em obydwa pliki i póki co wszystko chodzi piÄ™knie, nawet gdy odpalÄ™ dwa konta :)